Site Haritası | Türkçe | English
Esmâ-i Hüsnâ
Anasayfa » Eğitimler » Esma-i Hüsna
Esmâ-i Hüsnâ

Esmâ-i Hüsnâ bilgisi hem biz kullarına Allah'ı tanıtması hem de Allah-âlem ilişkisine ışık tutması açısından önem taşımaktadır. İnsan, yaratıcısını sadece aklıyla bilmekle yetinmemekte gönül hayatı bakımından da O'nunla 
münasebet kurmak ihtiyacı hissetmektedir. Bu münasebetin sağlanmasında da Esmâ-i Hüsnâ'nın vazgeçilmez bir 
rolü vardır.
İnsanın kendini tanıması için de doğru bir Allah tasavvuruna ihtiyaç vardır. Allah’ı doğru bilmenin ve anlamanın yolu onu kendi isimleriyle tanımak ve bilmekten geçer. Bu açıdan inançların pekiştirilmesinin yanı sıra Esmâ-i Hüsnâ’yı bilmek; insanın yaratanı ve yaratılmışı doğru anlama, nefs terbiyesi ve kişisel tekamül açısından da son derece eğitici 
bir yoldur.

                   

Programımız, Esmâ-i Hüsnâ’yı saymak, ezberlemek fiillerinden öteye taşıyarak onları anlamaya, pratiğe dönüştürmeye yönelik yapılan okumalardan oluşur.


Ders Başlangıcı: 10 Eylül 2019
Saat: 11:00
Gün: Salı
Yer: Bağlarbaşı Kültür Merkezi


Esmâ-i Hüsnâ
 eğitimimize kayıtlarımız sona ermiştir. İlginiz için teşekkür ederiz.       
Fatma Bayram Kimdir?

İstanbul, Üsküdar doğumlu olan Fatma Bayram Kadıköy İHL'yi dışarıdan bitirmiş, İlim ve Fazilet Vakfı  Fıstıkağacı Kız Kur'an Kursu'nda dört yıl eğitim almıştır. Kurumda Ali Fikri Yavuz, Hüseyin Erdoğan, İbrahim Tanrıkulu, Mahmut Bayram,Nedim Urhan, Fahrettin Dinçkol ve daha pek çok hocadan dersler aldıktan sonra  hafızlık yapmıştır. Kıraat-ı Aşere okuyup, kısa dönem Kur'an kurslarında dersler verdikten sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne girmiş, 1990'dan beri de Diyanet İşleri Başkanlığı'nda vaize olarak vazifelendirilmiştir.

Fatma Bayram, cami, kültür merkezi, kadın sığınma evleri gibi belediyelere ait mekanların yanı sıra talepler doğrultusunda farklı yerlerde seminer, konferans ve dersler vermektedir. Kurulmasında öncülük ettiği www.sonpeygamber.info adlı portalda yazıları bulunan Bayram'ın yayınlanmış iki kitabı ve bir de ayetleri derlediği çalışması bulunmaktadır. 

2014'de İstev'de Eyüp Bahariye Mevlevihanesi'nde başladığı Esma-i Hüsna seminerlerine Üsküdar Altunizade Kültür Merkezi'nde devam etmektedir. 

Eserler: 
Bir Vaizenin Günlüğü, Kaknüs Yayınları, 2010 
Kur'an-ı Kerimden Sureler ve Dualar, 2010 
Bir Vaizenin Okumaları, Kaknüs Yayınları, 2013


Bu biyografi www.dunyabizim.com dan alınmıştır. Röportajın devamına

http://www.dunyabizim.com/soylesi/10844/ihya-okumalari-yapan-bir-vaize-hanim adresinden ulaşabilirsiniz.


Site Haritası  |   Gizlilik Politikası  |   İletişim  |  
Tüm hakları saklıdır. © 2012 İlim Sanat Tarih Edebiyat Vakfı