Site Haritası | Türkçe | English
Anlam Arayışı - Online Dersler
Anlam Arayışı - Uzun Yolculuk
Anasayfa » Eğitimler » Anlam Arayışı
Anlam Arayışı - Online Dersler
            


Bu yıl online arayış saatlerimiz başlıyor...

Yıllardır devam eden Anlam Arayışı derslerimiz bu yıl online olarak yeniden yolculuğuna başlayacak. Eğitimimiz online ders imkanları dahilinde aynıyla gerçekleştirilmeye çalışılacaktır. Süreç içerisinde kendi tabii üslubunu hep beraber arayıp bulacağımız online derslerimiz; Ekim ayı itibariyle hafta için Salı akşam 20:00, Cuma sabah 10:30 olmak üzere  katılım sayısını tamamlayan grupla başlayacaktır.

Online Anlam Arayışı oturumlarında, eğitmen ve katılımcı aynı anda canlı olarak ders işleme imkanı bulacak, online derste; eğitmenin ses ve kamera görüntüsü, anlık mesajlaşma bölümü ve paylaşılan sunu yada ekran paylaşımı tek bir ekranda yer alır. Eğitmen katılımcıya söz hakkı verdiğinde ekrana katılımcının kamera görüntüsü dahil olur. Bu sayede katılımcı derse sesli ve görüntülü olarak katılabilir.


                           


Anlam Arayışı; İSTEV bünyesinde farklı alt başlıklar ile süregelen bir hayatı anlama sanatıdır. Ders saatinde kürsü sahibi oturumu açar ve özgün buluşlarını paylaşır. Onunla birlikte katılımcılar pasif birer dinleyici olmaktan ziyade, anladıklarını özlü sözler ve yazılı sözler ile özgürce ifade etmeye cezp edilirler.  

Oturum saatleri; güncel hayatın sorgulanması ve saflaşarak yaşama hazır hale getirilmesi için; önce Kuran-ı Kerim’den alınan ilhamlarla belirlenir. Ardından alınan ilhamlar felsefi bir bakış ve edebi bir üslupla katılımcıların fikrine sunulur. 

Program; zamanını katılımcılardan gelecek özgür fikirlere el veren tarzıyla ön plandadır.

 Programın ana amacı Kitap’la hayatı eşleştirmek, Allah ile insanın/insanlığın ayrılığına son verilmesine kendince katkıda bulunmaktır. Çünkü Anlam Arayışı; aslında insanın Allah’ı arayışı, dolayısıyla kendini buluşunu amaçlamaktadır.

Program içeriği Kuran-ı Kerim’in farklı bölümlerinin klasik alt yapıyı dikkate alarak güncellemeleri ve en çok ta güncel hayatta uygulanma biçim ve imkanlarının felsefesinden oluşur. 


     Önceki yıllarda;

1. Kısa sureler eşliğinde hayatı anlamlandırma

2. Çok okunan orta ölçekli sureler eşliğinde hayatı anlamlandırma

3. Bakara-Yusuf arası sureler eşliğinde hayatı anlamlandırma

4. Bütün sureler ve Kitab’ın anlaşılmaya çalışılarak hatmi

     Olarak tamamlanma sürecindedir.

    Bu yıl online ders içeriğimiz ilk program olan Kısa sureler eşliğinde hayatı anlamlandırma olarak gerçekleşecektir.

    Online Anlam Arayışı eğitimimize kaydınızı 0212 614 33 88 - 0532 524 57 14 numaralarını arayarak yaptırabilirsiniz.
     

Gün: Salı                                                          
Saat: 21:00                                                             

    
 


 

Ayşe ŞENER

Geçmemiş Öz

Nisan 1966’lı. İlahiyat ve Felsefe kökenli. Dört çocuk ve iki kedi (pispas) annesi. Milat gazetesinde yazıyor. Belgesel metin ve senaryo yazarlığı yapıyor. İzmir, Antalya ve İstanbul’da çeşitli sivil toplum kuruluşlarında Anlam Arayışı adı altında dizi söyleşileri ve üniversite gençliğine yönelik 114Keşif Film Atölyesi çalışmaları var. Edebiyata ve Felsefeye ilgisi ve bu yönde kaleme aldıklarının yanı sıra, ana kaynakları felsefi düşünüş ve edebi bir dille çağın diline aktarma çabalarıyla öne çıkan Şener İstanbul’da ikamet ediyor. Hop oturup hop kalkıyor da denebilir. İlahi mesajın daha güzel anlaşılması için, orijinali ve klasik ilmi disiplini ihmal etmeden, yaşayan dil ve anlayışı yakalama ve güncel bir dille ifade çabasına ağırlık vermekte.

 

Yayınlanmış Kitapları:

ASIL DERT ASİL DERT / Beyan Yayınları

HİÇ AYLAR ÜÇ AYLAR RAMAZAN / Beyan Yayınları

FİLHAKİKA/ Beyan Yayınları

ANLAMIN İZİNDE 1 / Mana Yayınları

ANLAMIN İZİNDE 2 / Mana Yayınları

DİRİLER İÇİN / Bir Yasin Okuması

KÖPRÜDE UYANMAK / Büyüyen Ay Yayınları

İKİ NEHİR ARASINDAKİ OKYANUS - AHMET YESEVİ

ÇOCUKLAR İÇİN KIRK HADİS 1-2

KONUŞAN KİTAP

HZ PEYGAMBERİN HAYATI KİTABI (çocuklar için seslendirilmiş e kitap)

www.sonpeygamber@infoSite Haritası  |   Gizlilik Politikası  |   İletişim  |  
Tüm hakları saklıdır. © 2012 İlim Sanat Tarih Edebiyat Vakfı