Site Haritası | Türkçe | English
Yazarlık Okulu
Anasayfa » Eğitimler » Online Yazarlık Okulu
Online Yazarlık Okulu

               

 
Online Yazarlık Okulu


2012’den beri Yazarlık Atölyesi olarak eğitimlerine devam eden programımız 2019 yılı itibarıyla online derslerle güncellenmiştir.

Edebiyatın insan ruhuna, fikrine ve hayatı yaşama felsefesine kattığı anlam kabul edilmiş bir gerçektir. Yazılı edebiyatı olan ve okuyan toplum, çevresiyle iletişimi güçlü, gelişmiş ve barış içinde yaşayan bir toplum haline dönüşür. Dünya tarihinin sanat ve edebiyatla desteklenerek gelecek nesillere aktarılmasında güçlü bir köprü olmayı hedefleyen İSTEV, Edebiyat alanında Dünya ve Türk Klasikleri okuma, edebi metinler yazmanın yanı sıra, eserleriyle topluma etki sağlayan şair ve yazarlarımızla katılımcıları buluşturmaktadır.

İSTEV Yazarlık Okulu
bundan böyle online ortamda Türkiye ve dünyadan herkese ulaşabilecek yeni sınıfıyla eğitime başlayacaktır çünkü “Edebiyat, herkese lazım.” 

 

Genel Konular:

Her aşamada katılımcının istikrarlı olması, konuya ilgi göstermesi, kendisine verilen sorumlulukları yerine getirmesi istenir.

Online derslerde ise resmî tatiller dışında ara verilmez. Her sene takvim güncellenerek duyurusu yapılır.

Yazmak, uzun bir yolculuğun, emek ve çalışmanın özetidir. Katılımcının sabırlı olması ve kendi iç dünyasına yolculuğunu yaparken bazen duraklamalar yaşayabileceğini, okulun bu duraksamalar için bir egzersiz alanı olduğunu bilmesi bizim açımızdan önemlidir.

Okumanın yazmaya güçlü etkisinin vurgulandığı okulumuzda, katılımcılarımızın iyi birer okuyucu olması da sağlanır. Yazmanın bir diğer yanı olan eserlerin yayımlanması konusunda ise İstev, katılımcılara bir taahhüt vermemekle birlikte sınıfının bitiminde her öğrencinin durumunu Naime Erkovan ile görüşerek gerektiğinde katılımcı ile bir protokol imzalayabilir. 


Saat: 20:55 - 22:30                                
Gün: Pazartesi 
Platform: Zoom               


*Katılım için aşağıda bulunan online formu doldurmanız gerekmektedir.Naime Erkovan

Bayburt doğumlu. Çocukluğunu geçirdiği Berlin'den 1990 yılında 
İstanbul'a geldi. Kadıköy İmam Hatip Lisesi'nin ardından Marmara Üniversitesi Alman Filolojisi'ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi Alman Filolojisi'nde yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir.

Karabatak, Hece, Varlık, Türk Edebiyatı ve Mühür dergilerinde 
öyküleri yayımlandı. Aynı zamanda çeviriler yapmakta. 'Kafka'dan Seçme Hikâyeler', 'Dönüşüm', 'Küçük Prens' çevirilerinden bazılarıdır.

Eserleri:

Beşinci Düğme (öykü, 2011)

Soğuk Taht (öykü, 2012)

Asılsız Hikâyeler (öykü, 2013)

Ay ve Güneş Kumpanyası (öykü, 2015)

Olay Berlin'de Geçiyor (Öykü, 2017)


Fantastik Şeyler (Öykü, 2019)

Ve Şehre Bir Flanör gelir (Öykü, 2022)

Site Haritası  |   Gizlilik Politikası  |   İletişim  |  
Tüm hakları saklıdır. © 2012 İlim Sanat Tarih Edebiyat Vakfı